tom fit center
life force energy
Pn-Pt 6:30 - 23:00 / Sb 8:00 - 20:00 / Nd 8:00 - 18:00tel. 663 672 772

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI W TOM FIT CENTER

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI - ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUŻ DZIŚ ! 🙋‍♀️
Zapraszamy na zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci . Zajęcia polegają na zastosowaniu ćwiczeń, które korygują bądź zmniejszają wady postawy. Z myślą o zdrowym rozwoju Państwa pociech wprowadziliśmy w grafik zajęcia profilaktyczne zapobiegające Wadom Postawy.
👉Okres przedszkolny i szkolny to etap szybkiego rozwoju i kształtowania się układu mięśniowego i kostnego. Jest to czas, kiedy należy zwrócić szczególną uwagę na kształtującą się sylwetkę dziecka i najodpowiedniejszy moment na rozpoczęcie ćwiczeń zapobiegających wadom postawy oraz leczenie najczęściej występujących schorzeń postawy u dzieci i młodzieży . Zaniedbanie ćwiczeń korygujących może doprowadzić do zmniejszenia sprawności układu krążenia, układu oddechowego, narządu ruchu, a także do zmian zwyrodnieniowych.
W ramach zajęć KOREKTYWA :
👉Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy
👉wygaszanie nieprawidłowych nawyków
👉wyrabianie u dziecka prawidłowej postawy podczas czynności życia codziennego 👉wytworzenie stabilizacji mięśniowo-więzadłowej kręgosłupa
👉rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych i skracanie nadmiernie rozciągniętych 👉zwiększenie zakresu ruchu w stawach i znoszenie ograniczeń
👉wzmocnienie osłabionych grup mięśni Głównymi zaburzeniami, które mogą być poddawane gimnastyce korekcyjnej są: -plecy wklęsłe -plecy okrągłe -plecy płaskie -skolioza -płaskostopie -stopy płaskie, koślawe -stopy szpotawe -kolana koślawe -kolana szpotawe Dzieci ćwiczą w nowoczesnej sali sportowej i dostosowanym sprzętem .
Zajęcia trwają 50 minut .Zajęcia prowadzi doświadczona w pracy z dziećmi instruktorka Małgosia Golec.
Zapisując swoją pociechę na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej nie wymagamy skierowania od lekarza, na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia.
Zajęcia odbywają się w piątki na godzinę 17.00
Zapraszamy
powrót